Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi İnşaatı’nın Yeri Belirlendi…

|

 Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet  Yalınkılıç ve AK Partili İlçe Başkan ve Yöneticileri Özcan’ı ziyaret ettiler.

                                            Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi İnşaatı’nın Yeri Belirlendi…

                               AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yalınkılıç, 4 Nisan 2018 Çarşamba günü Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ı makamında ziyaret etti.

                               Saat 12.00 sıralarında gerçekleşen ziyarette konuşan Özcan, geçtiğimiz hafta AK Parti İlçe Başkanı Boyalık ile yaptığımız görüşmede Keşan’a kurulacak olan Ağız ve Diş Hastanesi için yer tespiti çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Toplu Konut alanlarındaki imar planlarımızı açtık ve inceledik. Gençlik Merkezi’nin arkasındaki bir alanda 4 bin 800 m2 bir araziyi tespit ettik.Bu alanı 5 Nisan 2018 Perşembe günü yapılacak Belediye Meclis Toplantısı’nda bu alanı Sağlık Bakanlığı’na projeyi uygulamak üzere devrini yapacağız. Aynı arsanın hemen yanında yine daha önceden Sağlık Bakanlığı’na tahsis ettiğimiz yaklaşık 3 bin 800 m2 bir arsamız daha var. Şimdi sevindirici bir gelişme oldu. Oraya Ağız Diş Sağlığı ve Sağlıklı Yaşam Merkezi , içerisinde Koruyucu Sağlık Hizmetleri, Obezite hizmetleri, Kanser Tarama Hizmeti , Madde Bağımlılığı Takip Merkezi gibi hastalıkları önleyici ve kötü alışkanlıklardan kurtulmalarını sağlayacak, sigara bırakma, alkolü bırakma gibi hizmetlerin içinde olacağı bir kompleks daha yapmak istiyorlar. Ben Sağlık Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Sayın Daire Başkanımıza Keşan Belediyemiz adına ve Keşan halkı adına teşekkür ediyorum. Her iki ünite ile nereden baksanız 30 Milyon TL’lik bir yatırım gelecek. Buna da biz ortak işbirliği şeklinde buna hazırız. Arsalarımızı veriyoruz. Yatırımları da devletimiz yapacak daha önce Sayın Müezzinoğlu’nun döneminde Gençlik Merkezi’mizin beraber temelini attık, beraber açılışını yaptık. Hayırlı olsun, Keşan adına sevindim. “ dedi.

                               Yalınkılıç’da yaptığı açıklamada şunları söyledi “Sayın belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Arazi konusunda kolaylık sağladılar. Yeni bir yerleşim yeri güzel de bir arazi, yatırıma elverişli bir yer. Başkanımızın dediği gibi maliyeti 30 milyon TL2yi bulacak. Bu yatırım Keşan’ımıza kazandırılacak. İçerisinde Ağız Diş Sağlığı Merkezi olan ve Koruyucu Sağlık Hizmetleri barındıran bir yapı olacak. İki ayrı binada yapmayı planlıyoruz. Bu tesislerle inşallah Keşan’ın 30-40 yıllık sağlık ihtiyacını karşılamış olacağız. Hastanemizin yeni binasında da ufak tefek pürüzler vardı onlarda gideriliyor. Birkaç güne kadar onlar da çözülecek. Çifte müjdeyi vermiş olacağız inşallah hem açılış hem de diğerinin temel atma törenini yakın zamanda yaparak Keşan halkına iki müjdeyi vermiş olacağız.”

 

|