BAŞKAN ÖZCAN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

|

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

ramazan2017Toplumsal yaşamımızda önemli yeri olan, güzel duygular yaşatan bir bayramı daha hep birlikte karşılamanın sevinci ve mutluluğu içinde olunduğuna vurgu yapan Özcan, bayramların, sevginin yoğun yaşandığı, umut ve coşkunun doruğa çıktığı, birlik, paylaşma ve hoşgörünün güzel örneklerinin sergilendiği özel günler olduğunu bildirdi.

Hoşgörünün, karşılıklı saygı ve sevginin olduğu yerde filizlenebildiğine işaret eden Başkan Mehmet Özcan, mesajında şunlara yer verdi: “Aile, bireylerin birbirine hoşgörü göstermesi gereken ilk toplumsal çekirdektir. Hoşgörü, sevgi ve saygı insanı temel alan yüce değerlerdir. Bayramlar da bu değerleri bize yeniden anımsatan özel günlerdir. Bu bayramın da dargınlıklar ve kırgınlıklar bir yana bırakılarak güzelliklerin paylaşıldığı, sevgi ve saygının arttığı, insanların birbirlerine yakınlaştığı bir ortamda kutlanmasını, eski bayramların coşkusunda geçmesini umut ediyorum. Bayramların getirdiği barış, huzur ve kardeşlik ortamının değerini iyi bilmeliyiz. Özellikle bayram günlerinde, bugünlerin kazandırdığı alışkanlıkla tüm yaşamımızda iyiye ve güzele yönelmeli, insanlara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Bayramların, anlam ve önemini anımsattığı barış, kardeşlik, sevgi, hoşgörü gibi değerleri yaşam biçimi olarak benimsemeli; ayrımcılığın ve şiddetin yaşanmadığı, insanlığın geleceğini tehdit eden sorunların çözüldüğü, barışın egemen olduğu bir dünya için anlayış birliği içinde çalışmalıyız.”

Özcan, mesajının sonunda “Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutlar, barış, huzur ve mutluluk dolu bir bayram geçirmesini temenni ederim.” dedi.

|