“BAŞKA HAYAT YOK” ADLI OYUN VATANDAŞLA BULUŞTU

|

 Keşan Belediyesi’nin, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ilçemizde sahneletmek üzere projelendirdiği “Başka Hayat Yok” adlı tiyatro oyunu, 12 Ocak 2018 Cuma günü akşamı Keşanlı vatandaşlar için sergilendi.

Madde bağımlılığına karşı hazırlanan oyun, Başkent Bölge Tiyatrosu tarafından Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda saat 20.00’de sahnelenen oyunu Keşan 4.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Harun Büker, Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar ile 350’ye yakın tiyayrosever izledi.

“Bağımlı Olma Bağımsız Kal” sloganıyla sahnelenen oyunun senaryosu AMATEM ve TUBİM’in

desteğiyle geliştirildi.

Sibel Aydın’ın yönettiği oyunda; Beyza Alsancak, Veli Koçak, Güneş Bilir, Belkıs Akçıl, Ayhan Işık, Emel Demirhan rol alıyor. Büyük beğeni ile izlenen oyun Mehmetçikler tarafından oyun bitiminde ayakta alkışlanarak ödüllendirildi.

Oyun sonrası sahneye gelerek oyuncuları başarılı performansları nedeniyle tebrik edip oyunculara çiçek ve Keşan Belediyesi kursiyerlerinin yaptığı ve Keşan’ı simgeleyen yel değirmeni  biblosunu plaket takdim eden Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, “Birçoğunuz daha önceki oyunlarımıza da gelşmişsinizdir. Bu akşam önceki oyunlara göre daha heyecanlıyım.Burda çok oyun sahneledik.  Ama bu akşamki oyun Keşan’ımızın da çok büyük yaralarından biri olan, ülkemiz ve dünyamız da yaygın olan madde bağımlılığı ile ilgili bir oyundur. Biz bu konuları çok önemsiyoruz.  Bu konuda Keşan Belediyesi olarak gerek oyunlarımızla, gerek basından da izlediğiniz kadarıyla bir süre sonra hayata geçirmeyi planladığımız Madde Bağımlılığı Takip ve Rehabilitasyon Merkezi ile bu durumla elimizden gelen mücadeleyi yapmaya çalışıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Başkent Bölge Tiyatrosu tarafından 3 gündür bu oyun sergileniyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız işbirliği ile 2 gün öğrencilerimize bu oyunu izlettik 4 matine de 2 bin öğrencimizi bu oyunla buluşturduk. Daha sonra da sevgili Tugay Komutanımızın da desteğiyle 12 Ocak 2018 Cuma günü iki matine de 500’er den 20 yaşında  1000 tane evladımız  bu oyunu izledi. En son olarak da sizler izliyorsunuz. Buradan Tugay Komutanlığı’mıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müze teşekkür ediyoruz. 3 gün içersinde yaklaşık 3 bin 400 izleyicimize bu oyunu sunmuş olduk. Bu bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında sizlerle buluşturduğumuz bir oyundu. Bu oyunu izleyenlerden 3 kişiyi kurtarabilirsek ya da 3 kişinin daha buna bulaşmamasını sağlayabilirsek  ne mutlu bize diyorum. Bu akşam burada olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Başkent Bölge Tiyatrosu’na ve Yönetmen Sibel Aydın’a çok teşekkür ediyorum.  Belediye başkanımız bir mazereti nedeni ile aramızda olamadılar. Kendisinin de sizlere selam ve saygılarımı sunuyorum ve kendisi adına bu çiçeği tiyatromuza takdim ediyorum. Ayrıca Keşan Belediyesi kursiyerlerimizin yaptığı ve Keşan’ı simgeleyen yel değirmeni biblosunu takdim ediyorum. “ dedi.

Daha sonra konuşan Sibel Aydın da şunları söyledi “3 günden bu yana Keşan’da olmaktan büyük keyif aldık. Buraya kadar gelip yorulduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz ve velilerimize oyunumuzu sergiledik ama biz burada 1000 Mehmetçik’e oyunumuzu sergiledik. Bu bizi çok onurlandırdı. Bizleri sizlerle buluşturan Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Sayın Mehmet Özcan’a çok teşekkür ediyoruz”

|