Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı gerçekleştirildi

|
                                             Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı gerçekleştirildi
 
Keşan Belediye Meclisi,  Temmuz Ayı Olağan Toplantısı 6 Temmuz 2017 Perşembe günü Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Saat 17.00’de başlayan, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan başkanlığında toplanan Meclis’te, CHP’li Meclis üyeleri; Bayram Şeker, Nurgül Yıldırım ve Nilüfer Erk Oğuz ile AK Parti’li Meclis üyeleri; Tolga Saltık, Yılmaz Değer ve Mehtap Perçin mazeretleri nedeniyle izinli sayıldı.
Toplantıda ilk olarak Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün araç alımı isteğine ilişkin talebi oy birliğiyle gündeme ilave edildi.
Meclis toplantısı, Keşan Belediyesi Emir ve Yasaklar Yönetmeliği’nin görüşülmesi ile sürdü.
Madde hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, söz konusu yönetmeliğin daha önce Meclis üyelerine dağıtıldığını aktardı ve grup sözcülerinden görüşler alındıktan sonra maddeyi oylamaya sundu. Söz konusu yönetmelik oy birliği ile kabul edildi.
Mecliste daha sonra “İlçemiz Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde Kadastro Komisyonu işlemlerinde Komisyon ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere 6 adet bilirkişi seçilmesi” maddesi görüşüldü. Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarlığı’ndan gelen öneri listesinde yer alan “Ali Osman Dönertaş, Mahmut Kama, Sadullah Gücüyener, Ferhat Alabak, Nedim İşlek, Mahmut Bozkurt” isimleri oy birliği ile kabul edildi.
Toplantı, Revizyon İmar Planlarının görüşülmesi ile devam etti.
Madde hakkında bilgi veren Özcan, İmar Komisyonu’nun konuyla ilgili raporu tamamlayamadığını, daha geniş bir zamanda raporun hazırlanmasının daha iyi olduğunu anlattı ve bu nedenle 20 Temmuz 2017’de olağanüstü bir Meclis toplantısı gerçekleştirilmesini planladıklarını söyledi. Bu sırada söz alan CHP Grup Sözcüsü ve Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, 20 Temmuz 2017’ye kadar inşaat projelerinin kabul edilmemesini önerdi. Öneri oy birliği ile kabul edildi.
 
Toplantıda son olarak gündeme ilave edilen ve Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün çöp konteynerlerinin temizlenmesine yarayacak araç alımı konusu ela alındı. Söz konusu araca Keşan Belediyesi’nin ihtiyacı olduğunu belirten Özcan, bu hizmeti daha önce kiralama şeklinde çözdüklerini ancak bunun hem daha pahalıya mal olduğunu hem de kurumun kendine mal edinmesinin daha uygun olacağını ifade etti.
Toplantıyı kapatan Özcan, verdikleri katkı nedeniyle Meclis üyelerine teşekkür etti ve alınan kararların Keşan’a ve bölge halkına hayırlı olmasını diledi.
Ağustos Ayı’nı tatil yaparak geçirecek Meclis, Eylül Ayı toplantısını 7 Eylül 2017 Perşembe günü gerçekleştirecek.
Meclis revizyon imar planlarını görüşmek üzere 20 Temmuz 2017’de olağanüstü gündemle toplanacak.
 
|