Gelibolu Mevlevihanesi’ndeki İftar Yemeği’ne Keşan’dan Büyük Katılım

|

 Saide Yapıcı “Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’a teşekkür ederim”

Trakya Tasavvuf Vakfı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Gelibolu Mevlevihanesini Tanıtma ve Yaşatma Derneği tarafından 20 Mayıs 2018 Pazar günü akşamı İftar Yemeği düzenlendi.

Gelibolu Mevlevihanesinin bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine Çanakkale Valisi Orhan Taylı, 2.Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, Gelibolu Kaymakamı Hasan Kılınçkaya, Gelbibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Evreşe Belediye Başkanı Dr. Ali Kamil Soyupak ile 3 bine yakın vatandaş katıldı.

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ın da araç vererek desteklediği iftar yemeği için konuşan Tasavvuf Vakfı Trakya Şube Başkanı Saide Yapıcı, “Müthiş bir iftar yemeği daha gerçekleştirdik. Keşan’dan da büyük bir katılım gerçekleşti. Araç konusunda bizlere destek olan Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İftardan önce konuşma yapan Mevlevi üstadı Mustafa Özbağ, 10’uncu kez bu mutluluğu yaşamanın, bu aşkı ve muhabbeti görmenin çok güzel bir duygu olduğunu belirtti.

 

Özbağ, “Allah, ilelebet bu vatanımızda devamlı eylesin, göstersin. Bizden sonra gelecek çocuklarımız da bu mutluluğu, bu tadı, bu hazzı, bu birliği, bu beraberliği, bu şuuru yaşasın inşallah" dedi.
Mevlevihane bahçesinde toplanan vatandaşlar için iftar saatine kadar ney ve enstrümantal ilahi dinletisi gerçekleştirildi. Akşam ezanıyla birlikte oruçlar açıldı ve iftar yapıldı.
İftar ve ikramların ardından Mevlevihane içerisinde devam eden programda, Mesnevi okumaları ve sema gösterisi gerçekleştirildi. Program, dua yapılmasıyla sona erdi.

|