“Geri Dönüşüm İyi Gelecek” Çocuklar İçin Sahnelendi

|

 Geri Dönüşüm İyi Gelecek” Çocuklar İçin Sahnelendi

Keşan Belediyesi ve ÇEVKO (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı) iş birliği ile Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazar Yeri Kompleksi Tiyatro Salonu’nda “Geri Dönüşüm İyi Gelecek” adlı müzikli tiyatro oyunu ile okul öğrencileri için sahnelendi.

Saat 11.00’de başlayan tiyatro oyununda ambalaj atıklarının geri kazanımının önemi tiyatro oyunu ile anlatıldı.

350 öğrencinin izlediği oyunda, ÇEVKO tiyatro grubu oyuncuları (Emir Ünver, Cengiz Eşiyok, Deniz Çeküç, Merve Koçer, Emsal Yeşilbingöl , Mustafa Yalvaçlı, Özgür Ozan, Elif Küçükkoyuncu) rol aldı. Fulya Şirin’in yazıp yönettiği oyun ile gelecek kuşaklara daha temiz, daha sağlıklı daha yaşanabilir bir çevre bırakabilmek adına öğrencilerin bilinçlendirilmesi amaçlandı. 

Atık ambalaj dönüşümü hakkında oynanan tiyatro oyunu ile öğrenciler hem eğlendi hem de çevre ve geri dönüşüm konusunda bilinçlendi. Çocuklara hangi çöplerin geri dönüşümü olacağının anlatıldığı oyunda çevre temizliği konusunda da duyarlı olunması gerektiği mesajı verildi.

Oyun sonrasında sahneye gelerek oyuncuları başarılı performansları nedeniyle tebrik eden ve çiçek takdim eden Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Arzu Akbunar, öğrencilere de ambalaj atıklarının nasıl geri dönüşüme kazandırılabileceği konusunda bilgiler verdi.

Öğrenciler de oyun nedeniyle Keşan Belediyesi’ne teşekkür etti.

|