“Geri Dönüşüm İyi Gelecek” Çocuklar İçin Sahnelenecek

|

 Keşan Belediyesi ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliği ile Belediyemiz Çok Amaçlı Pazar Yeri Kompleksi Tiyatro Salonu’nda 31.10.2017 (yarın) saat 11:00’de tek seansta sahnelenecek olan “Geri Dönüşüm İyi Gelecek” adlı müzikli tiyatro oyunu ile ambalaj atıklarının geri kazanımının önemi anlatılacak.

ÇOCUKLAR HEM EĞLENİP HEM DE BİLİNÇLENECEK

tiyatro-1 tiyatro-2

Keşan Merkez İlkokul ve Ortaokullarından tek seansta toplam 350 öğrenci için sahnelenecek olan oyunda, ÇEVKO tiyatro grubu oyuncuları (Emir Ünver, Cengiz Eşiyok, Deniz Çeküç, Merve Koçer, Emsal Yeşilbingöl , Mustafa Yalvaçlı, Özgür Ozan, Elif Küçükkoyuncu) rol alacak. Fulya Şirin’in yazıp yönettiği oyun ile gelecek kuşaklara daha temiz, daha sağlıklı daha yaşanabilir bir çevre bırakabilmek adına öğrencilerin bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. Atık ambalaj dönüşümü hakkında oynanan tiyatro oyunu ile öğrenciler hem eğlenecek, hem de çevre ve geri dönüşüm konusunda bilinçlenecek. Çocuklara hangi çöplerin geri dönüşümü olacağının anlatılacağı oyunda çevre temizliği konusunda da duyarlı olunması gerektiği mesajı verilecek.

OYUNUN KONUSU

Oyunda, çevreci kedi Çevki, Toprak ve Su çok iyi anlaşan, birbirlerinden ayrılmayan çevre dostu üç arkadaştır. Ateş ise yaramazlığıyla ünlü, çevreye ve doğaya zarar veren arkadaşsız ve huysuz bir çocuktur. Ateş’in sokaklarda yaşayan Kedi ile tanışıp yaramazlığın doruklarına çıkması çevresi için bardağı taşıran son damla olur. Çevki, Toprak ve Su bu bitirim ikiliye unutamayacakları bir ders vermeye karar verirler. Sonunda Ateş alışkanlıklarının çevre için ne büyük zarar olduğunu, neden kimsenin onun arkadaşı olmak istemediğini anlar. Çevki ve arkadaşları aralarına Ateş ve Kedi’yi de alarak mahallelerine geri dönerler.

|