Özcan'dan 19 Mayıs Mesajı...

 

 

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

baskan-fotoAtatürk'ün Samsun'a çıkışının yıldönümünde, bağımsız ve özgür yaşamak yolunda verilen savaşımların, gösterilen özverilerin öneminin daha iyi anlaşıldığını belirten Özcan, yurdu için çalışmanın, her türlü özveride bulunmanın, gerektiğinde bedel ödemekten kaçınmamanın, Türk milletinin ulusal kimliğinin temel özelliği olduğunu vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin, Atatürk başta olmak üzere yurdunu seven ve kendisini ülkesine adayan kahramanların armağanı olduğunu belirten Mehmet Özcan, Büyük Önder Atatürk'ün, Kurtuluş Savaşı'nı yürütürken Türk ulusuna her zaman umut aşıladığını, olumsuzluklara ve güçlüklere karşın zafere inancını yitirmediğini ifade etti.

Özcan, 19 Mayıs'ın yıldönümünde Atatürk'ün düşüncelerini iyi anlamak, ilke ve devrimlerini korumak, Cumhuriyet'i yaşatmak konusundaki kararlılığı sürdürmek zorunda olduklarını vurguladı.

Mehmet Özcan, Atatürk'ün gösterdiği hedefleri gerçekleştirmek, bağımsız ve özgür bir ulus olarak geleceğe güvenle bakabilmek için, Türkiye'ye, Cumhuriyete sahip çıkmak, geçmişte verilen savaşımların önemini, aydınlık Türkiye'yi kuranların özverilerini genç kuşaklara en iyi biçimde anlatmak mecburiyetinde olduklarını da belirtti.

Özcan, mesajında şunları söyledi: “Türk gençliğini sağlam bir kişiliğe, sorun çözücü yetkinliğe kavuşturmak, dünyanın her ülkesinde başarılı olabilecekleri bilgi, birikim ve deneyimi kazandırmak öncelikli görevimizdir. Gençliğe duyduğumuz inancı ve güveni her koşul ve ortamda duyumsatmalıyız. Ülkemizi her alanda güçlü kılmak ve dünyadaki saygınlığını artırmak için çabalarımızı anlayış birliği içinde sürdürmeliyiz. Türkiye, Cumhuriyet'in kurulmasıyla birlikte seçimini çağdaşlıktan yana yapmıştır. Laiklik ilkesinin benimsenmesi, bu seçimin zorunlu sonucudur. İçinde bulunduğu toplumun yapısını iyi bilen Yüce Atatürk, çağdaşlaşma ve demokratikleşme sürecinde gerçekleştirilen dönüşümlerin temeline laiklik ilkesini yerleştirmiştir. Cumhuriyet'in en önemli özelliği, ulusumuzla bütünleşmesi ve yurttaşlarımızca sahiplenilmiş olmasıdır. Gençler; çağdaş kimliğinizle ve uygulamalarınızla Ulusumuza güven vermelisiniz. Varlığınızın, varlığımızla, geleceğimizle özdeş olduğunu belirtmek istiyorum. Sizlere güveniyor ve sizlerle övünüyoruz. Türkiye'nin aydınlık yarınları sizlerle sonsuza değin sürecektir. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Yüce Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını gönül borcu, saygı ve rahmetle anıyor, tüm yurttaşlarıma esenlikler diliyorum.”

Bu yazı toplam 151 defa okundu.