İŞLETME İHALESİ YAPILAN KATI ATIK TESİSİ’NDE SÖZLEŞME İMZALANDI

|

 Keşan Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan GÜNEKAB (Güney Edirne Katı Atık Birliği)’ın yaptığı ve 2 yıldan bu yana işletilen Paşayiğit’teki Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’nin, 17 Ocak 2018’de yapılan işletme ihalesinin ardından 2 Şubat 2018 Cuma günü de ihaleyi kazanan firmayla sözleşme imzalandı.

Sözleşme Başkanlık Makamı’nda, İhaleyi kazanan firma olan Atık Çevre Teknolojileri İnş. San. ve Tic. Aş. Yetkilisi Hüseyin Öztürk ile Keşan Belediye Başkan Vekili Ercan Ersoylu arasında imzalandı.

GÜNEKAB Müdürü Feyzi Engin’in de yer aldığı sözleşme imza töreni saat 10.00 sıralarında gerçekleştirildi.

25 yıllık süreyi kapsayan sözleşmeyle ihaleyi alan firma; Paşayiğit’teki tesisi işletecek. Zaman içinde oluşacak gazdan üretilecek enerjiden %8,25’ini GÜNEKAB’a ödeyecek. İhaleyi alan firma tesisin içerisine ayrıştırma tesisi yapacak. Ayrıca tesisin lotları dolduğu zaman örtme işlemlerini de kendileri yapacaklar. Sözleşme kapsamında Birlik üyesi olan belediyeler, beldeler ve İl Özel İdaresi aracılığıyla köyler, tesise çöp bertaraf ücreti vermeyecek. Mevcut kompost tesis işletime alınarak organik gübre üretilmeye başlanacak. Firma, tıbbi atık sterilizasyon ünitesini de işletecek.

|