Keşan Belediyesi Yelken Kulübü Çalışmalarını Sürdürüyor…

|

Keşan Beleyesi Yelken Ve Su Sporları kulübü sezon çalışmalarına devam ediyor.


img-20170706-wa0001 dsc_1837

Kulüp Başkanı Andaç Gedik, “Her sezon olduğu gibi bu sezonda da sporcularımız  kulübümüze yoğun ilgi göstermektedir. Her yıl kulübümüze yenilikler katarak kulübümüzü ileriye götürmeyi amaçlamaktayız.

img_1432 img-20170706-wa0002

Bu sezonda kulübümüze yeni malzemelerin depolanması için depo konteynerler monte edildi, board'ların depolanması için çesan kafesli depolar yapıldı,Kulüp tesisinde ise bakım ve onarım çalışmaları yapıldı aynı zamanda sezon içerisinde kullanılmak üzere yeni yelken malzemeleri alındı.

Eğitmenlerimiz ise sezon içerisinde yelkencilere daha faydalı olabilmek için çeşitli eğitim seminerlerine katıldılar.

Eğitimlerimiz hakkında kısa bir bilgi vermek istersek; Rüzgar sörfü temel eğitimi (kara ve deniz çalışmaları),güvenlik,denizde çatışma kuralları,bağlar,kurtarma,meteoroloji,rüzgar bilgisi,denizcilik eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimleri başarılı olarak bitiren kursiyerlerimize sertifika,Türkiye Yelken Federasyonundan onaylı RS1  Rüzgar sörfü lisansı verilmektedir.

Kulübümüz Türkiye Yelken Federasyonuna bağlı TÜYEP tarafından yetkili bir kulüptür.

Kulübümüzde eğitim gören sporcular sadece windsurf ve yelkenle tanışmayacaklar aynı zamanda bu disiplinlerin kurallarını,mantığını ve işleyişini öğrenerek yelkenci olacaklardır.

Kulübümüze desteklerinden dolayı yönetim kurulu adına Sporcularımıza, Sponsorlarımıza ,Keşan Belediye Başkanı sayın Mehmet Özcan'a teşekkürlerimi dile getiriyorum. “ dedi.


|