KEŞAN’A AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ KAPSAMINDA MACERA PARKI KURULMASI HEDEFLENİYOR

|

KEŞAN’A AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ KAPSAMINDA

MACERA PARKI KURULMASI HEDEFLENİYOR

 

Türkiye Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği Programı çerçevesinde Keşan’a gelen Bulgar Heyeti, 3 Nisan 2018 Salı günü Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ı ziyaret etti.

                Saat 13.00 sıralarında Keşan Belediyesi’ne gelen; İvaylovgrad Belediye Başkanı Diana Ovçarova ve Belediye Başkan Yardımcısı Krastvo Deliivahov, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Hasan, İvaylovgrad Proje Koordinatörü Violeta Nedialkova ve heyete tercümanlık yapan Orman işletme Şefi Süleyman Uçar, Başkan Özcan tarafından makam odasında ağırlandı. Heyete; Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan ve Proje Koordinatörü Tahir Demirel de eşlik etti.

Türkiye Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği Programı çerçevesinde her iki ülke arasında turizmi geliştirme amacıyla uygulanacak bir proje kapsamında Bulgaristan’ın İvaylovgrad Belediye Başkanı  Ovçarova ile Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan protokol imzaladı.

Hazırlanan proje Avrupa Birliği tarafından kabul edildiği takdirde, Bulgaristan tarafında İvaylovgrad’a yakın bir bölgede kaplıca alanında turistik bir düzenlemeyle turizm yolu ve mesire yeri düzenlemesi yapılacak, Keşan’da da toplu konut bölgesinde Atakent civarında Gençlik Merkezi karşısına yaklaşık 15 dönümlük park alanı hem mesire alanı hem de macera parkı olarak düzenlenecek. Projenin Keşan ayağı için yaklaşık 230 bin Euro’luk bütçe ayrıldı.

Heyet, Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan ve Proje Koordinatörü Tahir Demirel’le birlikte projenin Keşan ayağında yapılacaklar ile ilgili yerinde incelemelerde bulundu.

 

 

 

   

|