Keşan Belediyesi, basın mensuplarına iftar verdi

|

 Keşan Belediyesi tarafından 12 Haziran 2018 Salı günü akşamı, Trakya Gazeteciler Derneği işbirliğinde basın mensuplarına iftar yemeği verildi.

Teras Düğün Salonu’nda verilen yemeğe Keşan Belediye Başkanı Opr.Dr. Mehmet Özcan ve Eşi Şengül Özcan, CHP Edirne Milletvekili ve 2. Sıra adayı Erdin Bircan, Keşan Belediye Başkan yardımcıları Cengizhan Aktan, Mücahit Erdoğan, Edirne Basın Yayın ve Enformasyon Müdürü Uğur Ülgen, Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Doğan ile Keşan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumluları  Erdoğan Demir, Ali Osman Öngür ve basın mensupları katıldı.

İmam Emin Ertekin’in dua etmesinden sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, 13 gece ilçede vatandaşlarla iftarlar yaptıklarını belirterek, “Ramazan Ayı’nız mübarek olsun. Tuttuğunuz oruçları Allah kabul etsin. 13 iftar programında hiçbir şekilde vatandaşlarıma siyasi söylemde bulunmadım, bulunmayacağım  da. Bu bir ilke meselesi. Yapılan hayrın içine siyasetin girmesini doğru bulmuyorum. Birlikte nice bayramlara ulaşalım.  Hepinizin Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyorum.” dedi.

İnsanlara din, bilim, hak ve özgürlüklerin lazım olduğunu ifade eden Başkan Özcan, “İnanç özgürlüğü başta gelir. Ramazan Ayı’nın önce kendimize, sonra hanemize, sonra ülkemize son olarak da insanlığa huzur ve barış ve esenlik getirmesini diliyorum. İftar gecelerimizde bizlerle olan imamımıza da çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Etkinlikte daha sonra Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Doğan söz aldı ve beraber iftar yemeği düzenlenmesi ile ilgili olarak Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’a teşekkür etti ve Özcan ile Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan’a hediye ve plaket takdim etti.

Özcan da hem Orhan Doğan’a hem de Uğur Ülgen’e belediye faaliyetlerinin yer aldığı bir çanta hediye etti.

Bu esnada yeniden söz alan Başkan Özcan, basın mensuplarının doğru haber yapması gerektiğini yaşadığı durumlardan yola çıkarak örneklerle anlattı ve şunları dile getirdi: “Bizler yaptığımız hizmet ve işlerle ilgili olarak eleştirileceğiz. Her şeyi doğru yapamayabiliriz. Hepimizin hataları olabilir. Doğru ve yanlışı vatandaşa tarafsız aktarmalısınız. Herkesin istediği özgür basın bu şekilde olmalı. Basın 6. güçtür ve her zaman özgür olmalıdır. Patronlarınızın istediğini yapmamalısınız. Özgür, demokatik, parlamenter sistemin işlediği, hukukun üstün olduğu, yasaların bağımsız olduğu, mahkemelerin bağımsız olduğu bir devlet yapısının ciddi şekilde oturuşmuş olması lazım.”

Yemek sonrası hatıra fotoğrafı çekildi.

 

|