Keşan Ticaret ve Esnaf Odası başkanlarından Başkan Özcan’a proje ziyareti…

|

 

 

  • Keşan Belediyesi, Keşan TSO ve Esnaf Odaları işbirliğinde, Mercan ve Sebat Sokak ile Kundurucılar Çarşısı’nın peyzajına ilişkin Trakya Kalkınma Ajansı’na proje hazırlanıyor.

  • Proje ile Keşan’a yeni bir renk, yeni bir görünüm kazandırılmak isteniyor.

  • Proje ile genişletilmiş kaldırımlarla, yürüyüş yollarıyla, ışıklandırılmış caddeleriyle rahat ve keyifli alışverişin önü açılacak.

  • Yaklaşık 2 milyon TL’lik projenin maliyetinin büyük kısmının Trakya Kalkınma Ajansı’na hazırlanacak proje ile hibe olarak alınması hedefleniyor.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası), Keşan Esnaf Odaları’nın Yönetim Kurulu Başkanları, 16 Ocak 2018 Salı günü, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ı makamında ziyaret ederek, Trakya Kalkınma Ajansı’na hazırlanması planlanan Mercan ve Sebat Sokak ile Kunduracılar Çarşısı’nın peyzajına ilişkin projeyle ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Saat 15.00 sıralarında Keşan Belediyesi’ne gelen; Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz, Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı İsmail Yüksel, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Demirkan, Keşan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Salih Özkan, Keşan İnşaat Sanatkarları ve Elektrik Tesisatçıları Odası Başkanı Bülent Gezer, Keşan Madeni Eşya Sanatkarları ve Demirciler Odası Başkanı Hüseyin Erkan; Başkan Özcan tarafından makam odasında ağırlandı.

Ziyarette, Keşan’da altyapı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını, şehrin makyaj işi ile ilgili çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Özcan, “En son doğal gaz ile ilgili kazı çalışmaları yürütüldü. Çok az bir noktada daha çalışma yapılacak. Doğal gazın Keşan’a gelmesiyle birlikte ilçede hava kirliliğinde azalma var. Seneye bu kirlilik daha da azalacak. Keşan Belediyesi olarak bundan sonra maliyeti az görselliği daha fazla olan işlerle ilgili çalışmalar yürüteceğiz. Keşan Belediyesi ve Başkanı olarak ben her zaman sivil toplum kuruluşlarına çok büyük önem verdim. Şimdi de yine onlarla beraber şehrimizin ticaretinin gelişmesi ve güzelleşmesi için birlikte proje üretiyoruz. Şehrimizin problemlerinde odalarımızla ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak hareket etmeliyiz. Keşan menfaatleri konusunda ortak hareket etmeliyiz.” dedi.

Oda başkanları adına konuşan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da Keşan’ın ticaret ve esnaf odaları ile belediyeyle birlikte yine ortak bir projeye daha imza attığını belirterek, “Şehir altyapımızın tamamlanmak üzere olduğu bugünlerde cadde mağazacılığı ve çarşı alışverişini artıracak projeler üretiyoruz. Keşan olarak Mercan ve Sebat Sokak ile Kunduracılar Çarşısı’nın peyzaj düzenlemesi için alışverişi ve ticareti artırmak bunun yanında şehrin güzelleşmesine katkı sağlamak amacıyla oda ve belediye ile Trakya Kalkınma Ajansı’na ortak bir proje hazırlıyoruz. Bu projeyle ilgili görüş alışverişinde bulunuyoruz. Projemizin yaklaşık 2 milyon TL maliyeti olacak. Trakya Kalkınma Ajansı’ndan büyük oranda hibe almayı amaçlıyoruz.  Odalar, belediye sosyal bir birliktelik projesi içinde. Bu projenin istihdama da katkısı olacağını düşünüyoruz. Keşan’a yeni bir renk, yeni bir görünüm kazandırmak istiyoruz. Genişletilmiş kaldırımlarla, yürüyüş yollarıyla, ışıklandırılmış caddeleriyle rahat ve keyifli alışverişin planlarını yapıyoruz.  Projemize fikir ve istişare katkılarından dolayı söz konusu alanlarda esnaflarımıza da teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Oda başkanlarının ziyareti, proje kapsamında hazırlanan taslak görsellerin değerlendirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulması ile sürdü.

|