SEVGİLİ HEMŞEHRİLERİM SİZİN İÇİN SEVGİYLE ÇALIŞINCA OLUYOR…
 
   

 

                Keşan'ın hayat standardını yükseltmek için kentsel politikalar geliştirmek, kaliteli hizmet sunmak, sosyal belediyecilik anlayışının sürdürülmesinde önder olmak ve çağdaş bir Keşan yaratmak... İşte Keşan Belediyesi'nin gelecek hedefleri bunlar...

                Gelecek hedeflerimizi çok önceden belirledik ancak geçmişte Keşanlılara sunduklarımız da gelecekte yapacaklarımızın adeta bir teminatı niteliğindedir.

                Geçtiğimiz iki dönem Keşan tarihinde iz bırakan, projelerle geçen, dolu dolu yıllar oldu. Göreve geldiğimizden bugüne kadar çizgimizden hiç sapmadık.

                Dürüst çalışmanın ve verilen sözleri tutmanın karşılığında elde edilen güvenin bizim için en büyük birikim olduğunu düşünüyoruz.

                Günümüz belediyeleri artık yalnızca, su, kanalizasyon, yol, temizlik işleri, ruhsat düzenleme gibi hizmetlerle sınırlı olarak hizmet üretmemeli. Çağdaş belediyecilik anlayışı gereği, her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerde izi olan Keşan Belediyesi de bu anlamda ülkedeki farklı belediyelerden.

                İlçemizin sosyal ve ekonomik açıdan kalkınabilmesi, halkın refah düzeyinin arttırılması, istihdam alanları sunulması gibi en temel sorunlara da çözümler buluyoruz.

                Bu kapsamda; 2004 yılında göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizin hem altyapı hem çevre hem de sosyal açıdan gelişmesi kapsamında çalışmalar yürütüyoruz.

                Göreve geldiğimizde ilçenin en büyük ve en acil giderilmesi gereken sorunu olarak gördüğümüz kanalizasyon ve altyapı çalışmasını tamamlayıp, şehrimize 220 kilometrelik kanalizasyon altyapısı kazandırdık. Bu projenin devamı niteliğinde sayılan Yağmur Suyu Kanal Projesini de tamamlayıp siz değerli halkımızın hizmetine sunduk.

                Çevre konusunda; GÜNEKAB’la Keşan, İpsala ve Enez ilçeleri, beldeleri ve köylerinin de faydalanacağı, Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi'ni tamamladık ve hizmete açtık.

Yine Keşan'ın 47 yıldan bu yana kullandığı toplu konut alanında kalan ve çöplük diye adlandırılan vahşi depolama sahasının rehabilitasyonunu yapıyoruz. Ağustos 2015’te başlattığımız çalışma Ağustos 2016’da sona erecek. Proje tamamlandığında söz konusu alan yeşil bir tepe görüntüsünde olacak ve en önemlisi çöp, koku ve duman sorunu ortadan kalkmış olacak.

                Keşan Belediyesi olarak başkanlığını yürüttüğümüz ESTAB (Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği)’la mücavir alan sınırlarımızda kalan bölgede dünyanın ilk Su Altı Tarih Müzesi'ni oluşturduk. Bu projeyle dünyanın eşsiz körfezlerinden olan Saros Körfezi’nin tanıtımını ve körfezdeki hizmet kalitesinin yükseltilmesini amaçladık. Proje kapsamında Yapay Resif ve Çanakkale Savaşları temalı Dünyanın ilk Su Altı Müzesi çalışmalarını yürüttük. Çanakkale Savaşları’nın kazanılmasında en önemli rollerden birine sahip Nusrat Mayın Gemisi’nin bir örneğini dalgıç misafirlerini beklemek üzere Saros Körfezi’nin derin ve eşsiz sularına uğurladık.

                Keşan Belediyesi olarak vatandaşların artan konut ihtiyacını da görerek, şehrin gelişim bölgesi olarak öngörülen alanda; BELKOOP Projesi kapsamında 288, Atakent 1 Projesi kapsamında 532, Atakent 2 Projesi kapsamında 168 olmak üzere, toplamda 988 konutu tamamlayarak anahtarlarını vatandaşlara teslim etme sevincini yaşadık. Vatandaşlar için en uygun kredi imkanlarını yaratarak üretilen 988 konut, Türkiye’de TOKİ’siz, sadece belediyenin yaptığı tek toplu konut olma özelliğini hala korumaktadır.       

                Keşan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin bulunduğu bölgede yepyeni bir toptancı hali kazandırdık. Bölgenin gözde toptancı hali binası haline gelen, 25 bin m2’lik alanda 7 bin 246 m2 inşaat alanına sahip,  içinde; banka ve PTT binası, WC, büfe ve market binası, lokanta, konaklama alanları ile birlikte 50 m2'lik 24 adet satış yeri, 200 m2'lik  21 adet depo, 10 adet 12 m2’lik soğuk hava deposu ve helikopter pisti bulunan Keşan Belediyesi Toptancı Hali'ni, geleceğe yönelik sınır ötesi ticareti geliştirmek ve bölge ürünlerimizin daha hijyenik bir ortamda pazarlanmasını sağlamak için tasarladık. Bu sayede ilçemiz haricinde bölgeye de aktif şekilde hitap eden Trakya’nın en modern toptancı halini biz yaptık.

                Daha önce eski ve kötü bir görüntüye sahip olan, alışveriş yapmaya çekinilen ve Pazaryeri Kompleksi alanı içinde kalan Balık Pazarı bölgesini kapatıp yerine 892.80 m2 inşaat alanına sahip içinde 8 adet balık satış dükkanı, 2 adet balık lokantası ve 1 adet de iş yeri bulunan; 480 m2'lik kapalı alanda sağlıklı ve hijyenik koşullarda vatandaşlarımızın hizmetine modern bir Balık Hali yapısını sunduk. Bu sayede balıkçı esnafımıza da nezih bir ortam yaratmakla birlikte hemşehrilerimiz; kadın, çocuk, yaşlı demeden çok rahat bir şekilde buraya gelip alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

                Keşan Belediyesi, birçok belediyenin gelir getirici olmaması nedeniyle tercih etmediği ancak çevre sağlığı ve şehirleşmenin en temel kurallarından biri olan atık su arıtma tesisi projelerinde de bölgeye örnek olacak nitelikte çalışmalar yürütüyor. Mücavir alanımız olan Yayla Sahili’ndeki Atık Su Arıtma Tesisi’nde de çalışmalar son aşamaya geldi ve suyun çıkış analizlerinin deşarj yönetmeliğine uygun olduğu tespit edilmiş olup, işletim sözleşmesinin imzalanmasıyla birlikte, çalışmaya başlamış bulunuyor.

                Trakya'da İller Bankası'ndan alınan en büyük kredi miktarı ile şehre Esnaf AVM özelliğinde Çok Amaçlı Pazar Yeri Kompleksi Projesini başlattık.  50 bin935 m2’lik inşaat alanlı projede; belediye hizmet binasının yanı sıra;840 tezgahlık pazaryeri, 296 adet dükkan ve ofis, 560 kişilik sinema, tiyatro ve konferans salonu olarak kullanılabilecek çok amaçlı salon, cep sinemaları, 740 araçlık yer altı otoparkı, kafeterya ve çay bahçeleri de bulunuyor. Belediye tarafından yapılan proje sadece pazaryeri projesi değil içindeki küçük esnafa ait iş yerleri ile aynı zamanda Esnaf AVM niteliğinde olacak. Projemizi kısa bir zaman sonra halkımızın ve esnafımızın hizmetine sunacağız.

                Ben doğup büyüdüğüm memleketime yeni eserler kazandırmak, vatandaşımın çilesine, acısına ve sevincine ortak olmak, hemşehrilerime daha rahat ve huzurlu bir ortam hazırlamak için görevimin başındayım.

                Keşan'ı hak ettiği gelişmişlik düzeyine yükseltme çabamızda bizleri yalnız bırakmayacağınızı, katkı ve desteğinizi esirgemeyeceğinizi biliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla.         

Başkan "Mehmet ÖZCAN"
Özgeçmiş
Başkanımızdan Mesaj
Ekmeğini İsraf Etme
İnteraktif İşlemler
Şikeyet Bildiri Formu Rayiç Sorgulama Borç Bilgileri
İstek Şikayet Takip Tahakkuk Bilgileri Tahsilat Bilgileri
Sicil Kodu ile Tahsilat Online Tahsilat Üyelik İşlemleri
Nasıl Yapılır? Online Yardım Meclis Kararları
Nöbetçi Eczane 21 Ağustos 2017 Pazartesi
TOKER ECZANESİ
Necati İşcan Cad. No:1- KEŞAN
0 284 714 35 65
Edirne 5 Günlük Hava Tahmini
KESAN
E-Devlet


Önemli Linkler
Adres : Büyük Cami Mah. Dr. Tayyip AKALIN Cad. No: 1 KEŞAN/EDİRNE Web Counter
E-Mail Listesi