Paşayiğit'teki Katı Atık Tesisi'nin İşletme İhalesi Yapıldı

|

PAŞAYİĞİTTEKİ KATI ATIK TESİSİ’NİN İŞLETME İHALESİ YAPILDI

                                          Bölge birlikteliği adına en önemli tesislerden biri olarak değerlendirilen, Keşan Belediyesi önderliğinde kurulan GÜNEKAB (Güney Edirne Katı Atık Birliği)’ın yaptığı ve 2 yıldan bu yana işletilen Paşayiğit’teki Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’nin, işletme ihalesi 17 Ocak 2018 Çarşamba günü yapıldı.

                                          İhale, Başkanlık Makamı’nda,  GÜNEKAB Encümeni huzurunda, GÜNEKAB Müdürü Feyzi Engin’in de katılımıyla yapıldı ve saat 14.00 sıralarında başladı.

                                          25 yıllık süreyi kapsayan ihaleyle ilgili bilgi veren Keşan Belediye Başkanı ve GÜNEKB Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, “İhaleyi alan firma Paşayiğit’teki tesisi işletecek. Zaman içinde oluşacak gazdan üretilecek enerjiden %8,25’ini Birlik’e ödeyecekler. İhaleyi alan firma tesisin içerisine kendileri ayrıştırma tesisi yapacaklar. Ayrıca tesisin lotları dolduğu zaman da örtme işlemlerini de kendileri yapacaklar. İlave lot izin ve diğer hazırlık işleri Birlik tarafından yapılacak. GÜNEKAB olarak bu tesisi 2 yıldan bu yana işletiyoruz. Bu ihaleyle birlikte Birlik üyesi olan belediyeler, beldeler ve İl Özel İdaresi aracılığıyla köyler tesisimizde çöp bertaraf ücreti vermeyecekler.” dedi.

                                          İhaleye; Atık Çevre Teknolojileri İnş. San. ve Tic. Aş. katıldı.

 

 

|