Yaşar Gündem “Kuvayi Milliye Destanı”yla sahnede devleşti

|

 Yaşar Gündem “Kuvayi Milliye Destanı”yla sahnede devleşti

 

                  Keşan Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Keşan’a gelen Samsun Sanat Tiyatrosu, 3 Nisan 2018 Salı günü “Kuvayi Milliye Destanı” adlı oyunu Keşanlı tiyatroseverler için sahneledi.

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki Konferans ve Tiyatro Salonu’nda sahnelen oyun saat 20.30’da başladı.

Usta tiyatro oyuncusu Yaşar Gündem’in hem yönetip hem oynadığı oyunu; Edirne Vali Yardımcısı Yusuf Güler, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan ve çok sayıda tiyatrosever izledi.

Tek kişilik oyunda Yaşar Gündem’in sahnede adeta devleştiği oyun sonrası sahneye gelerek Gündem’i başarılı performansı nedeniyle tebrik edip çiçek takdim eden Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, şunları söyledi: “Adları bilinen bilinmeyen, Kurtuluş Savaşı’nı dişleriyle tırnaklarıyla adeta kazıyarak kazanan, bağımsız toprakları bizlere armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  tüm şehitlerimizi, atalarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu güzel destanı bizlerle paylaşan Nazım Usta ve yaşayarak oynayan Yaşar Gündem’e teşekkür ediyoruz. Mardin Kızıltepe’deki öğrenciler için kitaplarını verip biletlerini alarak tiyatromuzu izleyen tüm tiyatroseverlere de teşekkür ediyoruz.”

Yaşar Gündem de Aktan’a günün ve oyunun anısına Kurtuluş Savaşı’nı temsil eden tahtadan yapılmış kağnı maketi hediye etti.

Oyun öncesinde kapı girişinde Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevlileri oyuna gelirken Mardin Kızıltepe’deki öğrencilere ulaştırmak için getirdikleri kitapları da vatandaşlardan teslim aldı.

 

|